در این مقاله می خواهیم در مورد رموز سه گانه موفقیت صحبت کنیم و اینکه چه قوانینی را رعایت کنیم تا موفق بشویم.

طبق تحقیقات بعمل آمده از دانشجویان رتبه برتر و افراد موفق و مطابق گفته های آنها ۳ دلیل مهم برای موفقیت وجود دارد که به شرح زیر خدمت شما ارائه می دهیم و نظر شما را به آن جلب می کنیم.

لازم به ذکر است به این رموز سه گانه  موفقیت -مثبت جادوی سه گانه موفقیت هم گفته می شود

رموز سه گانه موفقیت

 1. خواسته های خود رو در ذهن خود مصور کن و با روحیه شاد و حالت دعا از پروردگار متعال درخواست کن.مطمئن باش خداوند به تو پاسخ خواهد داد. البته فراموش هم نکن تلاش هم باید در این زمینه مکمل دعا باشد.
 2. بعد از مرحله دوم اقدامات لازم را برای رسیدن به موفقیت، با نهایت تلاش شروع کن.البته این اقدام با امید و خوش بینی کامل صورت بگیرد و شما از این عملتان بسیار خرسند باشید زیرا آنچه که از دل برمی آید به خدا متصل می شود.
 3. در راه عمل و در هنگام تلاش برای رسیدن به موفقیت دوباره شکرگذار خداوند باش. به گونه ای که به خواسته ات رسیده ای و رضایت از چشمان شما قابل تشخیص باشد.چون یکی از رازهای رسیدن به موفقیت رضایت شخص از عملکرد خود می باشد.

همانطور که گفته شد این سه شرط و رمز را سه رأس یک مثلث نامیده اند و به آن مثلث جادوی موفقیت می گویند.

چگونه موفق شویم و به موفقیت برسیم؟

در جواب این سوال باید بگویم داشتن احساس خوب تأثیر بسزایی در موفقیت دارد، یعنی در حین تلاش باید احساس خوب داشته باشید و حرف احساسی و انگیزشی را باید به خود تلقین کنید چون آنچه افکار توست به گفتارت تبدیل می شود و آنچه گفتار توست به عملت تبدیل می شود.

پس آگاه باش که چه می اندیشی چون به آنچه می اندیشی تبدیل می شوی، البته با تلاش و درایت که مکمل خواسته ات باشد.

لازم به ذکر است رموز سه گانه به موفقیت نه تنها در زمینه کنکور بلکه در تمام عرصه های اجتماعی کاربرد دارد.البته بعد از موفقیت باید دست به دعا برداشت دیگر بود و از خداوند بابت موفقیت قبلی تشکر کرد.

دوستان عزیز اگر مانند یک خریدار اقدام و جنس های خراب را سوا کنیم و بعد جنس های سالم را برداریم و از همان اول اقلام سالم و به درد بخور را استفاده می کردیم زندگی ما سرشار از نشاط و شادابی بود .

یعنی ذهنمان به طرف اقلام خراب که همان افکار بد است منحرف نمی شد.مانند میوه فروش که مستقیم میوه های خوب را بر میدارد و به میوه های خراب کاری ندارد و آنها را کنار می زند.

جادوی مثبت موفقیت چیست؟

دوستان عزیز در این پست به مثلث جادویی موفقیت که رموز سه گانه موفقیت نامیده شده پرداختیم و گفتیم که از این سه راه و رعایت آن به موفقیت می رسیم.

این سه رمز جادویی مستقیماً با موفقیت در ارتباط هستند. اما یک روش غیر مستقیم وجود دارد که شاید در مرحله اول ناخوشایند باشد اما به مرور زمان تأثیر بسزایی در موفقیت دارد. اگر چه ظاهراً با موفقیت در تضاد است که آن شکست می باشد .

بسیاری از دانشمندان و علمای جهان از طریق شکست به موفقیت رسیده اند، زیرا شکست به انسان درس تجربه می دهد و دیگر آن راهی را که منجر به شکستش شده است را نمی رود.

علاوه بر این توضیحات، به علل زیر شکست در دراز مدت منجر به موفقیت می شود.

به ۱۰ علت شکست پلی برای رسیدن به موفقیت است:

 1. تأثیرگداری شکست در مورد ایجاد تجربه مناسب بیشتر از موفقیت در هدف مورد نظر می باشد.
 2. شکست باعث شکست غرور کاذب در شخص می شود و فرد به درون خود رجوع می کند و ایرادهای خود را اصلاح می کند و و فروتن می شود.
 3. به موجب شکست فرد ایده هایی را که وی را با شکست مواجه کرده است را کنار می زند و از روش های مختلف دیگر وارد می شود و آن روش ها را امتحان می کند.
 4. شکست به فرد یاد می دهد که دنیا “گهی پشت به زین و گهی زین به پشت” و نباید اطرافیان را فراموش کرد و نسبت به آنها مغرور باشند.
 5. شکست به افراد کمک می کند تا دنبال افراد موفق بروند و از موفقیت های آنها تجربه بگیرند.
 6. شکست انعطاف پذیری فرد را بالا می برد و او را برای مبارزه با موانع موفقیت آماده می سازد.
 7. شکست قدرت ریسک پذیری در افراد را افزایش می دهد چون قبلاً با شهامت و شجاعت ریسک کرده اند و دیگر از آن ترس ندارند.
 8. شکست باعث ایجاد صبر و حوصله مضاعف در شخص می شود چون میداند زمان رسیدن به موفقیت نزدیک است .زیرا آزمایش و خطای لازم را انجام داده است.
 9. شکست به افراد آموزش می دهد که مسائل آزار دهنده را که در راه و مسیر موفقیت با آن مواجه می شوند را جدی نگیرند و به راحتی از آن رد شوند.
 10. شکست باعث ایجاد عزت نفس در فرد می شود و شخصیت فرد را تکمیل می کند و عزت نفس فرد را بر مبنای شخصیت فرد می سنجد نه کاری که انجام داده است.

دوستان عزیز این دلایل ده گانه شکست منجر به موفقیت بود که به عرض رساندیم.

امیدواریم که از شکست نهراسید و بدانید شکست در هر زمینه ای در دراز مدت منجر به موفقیت می شود و شکست های قبلی بهتر از موفقیت برای شما خوشایند خواهد بود و به عنوان تجربه قلمداد می شود، نه ناتوانی شخص.

چه خوب است در رسیدن به هدف و موفقیت به مانند پلنگی که دنبال شکار می رود عمل کنیم.

پلنگ بارها شکست می خورد ولی دوباره مصمم می شود، دنبال شکار می رود و ناامید نمی شود و با اراده قوی در مرحله آخر هدف را شکار می کند و موفقیت بعد از شکست چه لذت بخش است. آن موقع است که در می یابید پایان شب سیه سپید است.

اگر زمانی با شکست روبرو شدید این پست را بخوانید و دقیق به آن عمل کنید و برنامه ای را که منجر به شکست شده است را عوض و برنامه ی جدیدی بریزید که در آن موجبات شکستتان را حذف کنید و با آرامش و تمرکز و روحیه پیشرفت و تلاش به امید ساختن آینده ای درست و زیبا به ادامه زندگی ادامه دهید.شک نکنید که موفق می شوید و وقتی که به موفقیت رسیدید نگاهی به پشت سر بیندازید و لذت ببیرید.

لذت موفقیت در گرو تلاش و شکست است.شکست برای آموختن است نه برای شکست تو، پس از آن به نحو احسن استفاده کن.

منبع: موسسه حرف آخر بهترین مرجع مشاوره دانش آموزان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های کنکوری

برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست