تکنیک های مطالعه برای آزمون کنکور سراسری نسبت به سایرامتحانات درسی متفاوت است . برای کنکور سراسری داوطلب باید در یک دوره زمانی چند ماهه حجم زیادی از مطالب درسی را مطالعه و تجزیه و تحلیل کند و در روز کنکور تمامی اطلاعات مطالعه را طی چند ساعت به یاد بیاورد . اما جای نگرانی و استرس وجود ندارد ، روش ها و تکنیک های مطالعه درست مطالب وجود دارد که ما در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد پس همراه ما باشید .

آزمون کنکور سراسری جزء آزمون های دلهره آور و نگران کننده برای افرادی است که در آن شرکت می کنند. برای کسب موفقیت و بهترین عملکرد در آزمون کنکور سراسری باید از تکنیک های مطالعه و روش های مناسب تست زنی استفاده کنید. بهترین برنامه ریزی در دوره مطالعه دروس داشته باشید تا بتوانید در زمان مشخص مطالعه همه درس ها را تمام کنید . ورزش کنید و تغذیه مناسب داشته باشید.

تکنیک های مطالعه در کنکور

اثر فاصله گذاری و پیش خوانی دو تکنیک مهم و مفید در مطالعه می باشد.یکی از روش های مهم برقرای ارتباط بین تمامی اطلاعات خوانده شده استفاده از روش فاصله گذاری می باشد . معمولا مغز اطلاعاتی را که دریافت می کند در نورون های خود ذخیره می کند . زمانی که مطلب جدیدی یاد می گیرید این اطلاعات جدید دوباره در نورون های مغزی ذخیره شده و بعد از آن بین اطلاعات جدید و قدیمی ارتباط برقرا می شود .

پژوهش های انجام شده نشان داده که در صورتی که مغز در معرض اطلاعات جدید قرار بگیرد بهتر است یک روز فاصله بین دریافت اطلاعات جدید بعدی باشد تا نتیجه بهتر در به یاد آوردن اطلاعات ذخیره در مغز به وجود آید .

در این فاصله مغز فرصت کافی برای برقرای اطلاعات ذخیره شده در خود را پیدا می کند .برای آمادگی در کنکور سراسری به دلیل زمان کم و حجم زیاد مطالب بهتر است برنامه ریزی های لازم را برای مطالعه تمامی مباحث درس های عمومی و تخصصی داشته باشید و به جای اینکه در روز یک مبحث را سی مرتبه بخوانید و تکرار شود بهتر است به صورت هفتگی تکرار و مرور آن انجام شود

تا مغز فرصت کافی برای برقراری مطالب با یکدیگر را داشته باشد .فاصله گذاری بین مطالب یکی از روش ها و تکنیک های مطالعه در آزمون می باشد که اکثر افراد از این روش در کنکور استفاده می کنند .

تکنیک موفقیت در کنکور

‌موسسه حرف آخر از همین متد ها استفاده میکند.

روش دوم تکنیک های مطالعه برای آمادگی شرکت در آزمون کنکور سراسری روش پیش خوانی به داوطلبان توصیه می شود . اکثر داوطلبان کنکور سراسری به دلیل رویارویی با حجم بالای مطالب و مباحث درسی دچار سردگمی و استرس های فراوان می شود اما جای نگرانی وجود ندارد آن ها می توانند با تکنیک های مطالعه فاصله گذاری و پیش خوانی در طول ماه چندین مرتبه تمامی مطالب را مرور کنید .

تکرار و مرور مباحث درسی به روش فاصله گذاری نقش بسزایی در یادگیری و یادآوری مطالب برای داوطلبان خواهد داشت .

برای دسته بندی اطلاعات خوانده شده به گونه ایکه مدیریت آن برای داوطلب ساده باشد از روش پیش خوانی استفاده می کنند . تمامی مطالب خوانده شده را به صورت روزانه یادداشت و خلاصه برداری کنید و بهتر است قبل از شروع مطالعه مطالب جدید تمامی خلاصه های یادداشت شده را روخوانی کنید این روش باعث می شود نکات و کلمات کلیدی مهم مباحث در ذهن داوطلبان ثبت شود .

به روش و تکنیک پیش خوانی می توانید روزانه بیش از ۲۰۰ صفحه از مطالب یادداشت شده را مدت زمان کوتاهی مرور کنید .

به یاد داشته باشید کلید رسیدن به موفقیت در آزمون کنکور سراسری مرور و تکرار فراوان مطالب خوانده شده با فاصله گذاری مناسب می باشد .از روش پیش خوانی برای صرفه جویی در زمان برای مطالعه مطالب درسی وایجاد آمادگی لازم برای شرکت در جلسه آزمون کنکور سراسری استفاده می شود .

تکرار را در برنامه ریزی درسی خود قرار دهید .تست های کنکورهای سال قبل را بررسی کنید و روش های مهم تست زنی را یادبگیرید .استراحت و تغذیه مناسب و فعالیت های ورزشی را در برنامه خود قرار دهید و از همه مهم تر ذهن خود را از تمامی افکار منفی پاک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست