برای موفقیت در کنکور چه باید کرد؟

مهم نیست هدف شما قبولی در چه رشته ای می باشد. برای موفقیت در کنکور باید برای هر لحظه خود برنامه ریزی داشته باشید. آزمون کنکور با امتحانات میان ترم و پایان ترم دوران تحصیل کاملا متفاوت است. در دوران تحصیل معمولا امتحانات به صورت تشریحی بود اما در کنکور سراسری سوالات به صورت تستی می باشد.

برای موفقیت در کنکور چه باید کرد؟

تفاوت دیگری که بین آزمون کنکور و امتحانات دوران تحصیل وجود دارد این است که هنگام مطالعه برای کنکور باید تمام دروس اختصاصی و عمومی را بخوانید و تنها در یک جلسه ۴ الی ۵ ساعته تمام سوالات را بدون خستگی پاسخ دهید. اما در طول دوران تحصیل شما در زمان ۱ الی ۲ ساعت سوالات مربوط به یک درس را پاسخ می دهید.

برای کنکور باید چند دسته کتاب را مطالعه کنید. کتاب های مربوط به دروس پایه ، داوطلبانی که در مطالعه دروس پایه مشکل دارند، می توانند با مراجعه به سایت موسسه حرف آخر جزوه مربوط به ریاضیات پایه ، ادبیات پایه و… را تهیه و مطالعه کنند. اما داوطلبانی که در دروس پایه مسلط هستند به خرید این جزوات نیازی ندارند.

برای موفقیت در کنکور چه باید کرد؟

کتاب های آموزشی چند دسته می باشند : کتاب های دارای تست تالیفی ، کتاب های آموزشی دروس و خلاصه نکته های کتاب درسی مورد نظر.

بهتر است برای مطالعه به سراغ کتاب های آموزشی متفرقه نروید زیرا دچار سردرگمی می شوید. از کتاب های تستی استفاده کنید تا جایی که می توانید سوالات کنکور سال های گذشته ، سوالات تحلیلی و تالیفی را حل کنید. این کار باعث می شود تا با سوالات کنکور آشنا شوید. البته بهتر است بدانید کتاب های تستی بی ارزشی هم وجود دارد که کاملا وقت شما را می گیرد.

موفقیت در کنکور

اکثر داوطلبان با نزدیک شدن به زمان کنکور تلاش می کنند تا از با استفاده بهترین روش ها مطالب درسی را یاد بگیرند. شما می توانید با استفاده از نکات ذکر شده بدون استرس و نگرانی موفقیت در کنکور را تجربه کنید.

 1. قبل از خواب زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید.

بهتر از قبل از خواب برای چند دقیقه به مطالعه ی درسی بپردازید. زیرا مغز شما در طول خواب ، خاطراتی که قبل از خواب مرور داشته اید را تقویت می کند ، به همین دلیل مواردی که قبل از خواب مرور کرده اید را براحتی به خاطر خواهید آورد. اما اگر مغز شما دچار دگرگونی و آشفتگی شود خواب راحتی نخواهید داشت.

 1. برنامه ریزی مطالعه درسی با فاصله زمانی

در روش مطالعه مکرر با فاصله زمانی ، اطلاعات به بخش های کوچک تقسیم می شوند. با استفاده از این روش می توانید در یک دوره زمانی طولانی دائما مطالب را مرور کنید.

 1. قصه گویی

برای موفقیت در کنکور مطالب مربوط به دروس حفظی را به داستان تبدیل کنید. با استفاده از این روش مطالب دروس حفظی معنای بیشتری برای شما پیدا خواهد کرد.

 1. مطالعه در مکان های مختلف

براساس تحقیقات انجام شده مطالعه در مکان های مختلف احتمال فراموشی مطالب خوانده شده را کاهش می دهد.

 1. موضوع مطالعه را تغییر دهید.

این روش به شما کمک می کند تا از یک روش مناسب برای حل مسائل خود استفاده کنید. مثلا برای حل تمرین های فیزیک اگر هر بار فقط از طریق فرمول سرعت مسئله را حل کنیم ، برای حل مسائل بعدی بدون هیچ فکری از همین روش استفاده خواهیم کرد. اما اگر مسئله مورد نیاز با استفاده از عملیات ریاضی و فیزیک حل شود آنگاه باید لحظه ای تمرکز کنید و به این فکر کنید که با چه روشی مسئله را حل خواهید کرد.

 1. آزمون های مختلف را حل کنید.

برای موفقیت در کنکور خودآزمایی بهترین روش می باشد.

 1. هنگام مطالعه بنویسید.

براساس تحقیقات انجام شده نوشتن مطلب ، تضمینی برای ذخیره شدن در ذهن شما می باشد. بعد از مطالعه مهم ترین قسمت های مطالب درسی خود را مجددا یادداشت کنید.

 1. با صدای بلند درس بخوانید.

بلند درس خواندن به شما کمک می کند تا با دو روش شنیدن مطلب و دیدن مطلب آن را حفظ کنید. (البته در مکان های مناسب غیر از کتابخانه)

 1. استفاده از نوشیدنی کافئین دار برای داشتن سطح هوشیاری بالا

 2. به صورت گروهی درس بخوانید.

 3. به اندازه کافی استراحت کنید.

 4. به اندازه کافی بخوابید.

 5. تمرین ذهنی داشته باشید.

برای آشنایی با روش های دیگر به سایر مقالات سایت حرف آخر مراجعه کنید.و همچنین برای ارتباط با مشاوان حرف آخر میتوانید از طریق شماره زیر اقدام بفرمایید.

شماره تماس:۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست