تاکید بیش از حد بر نتایج کنکور ، منجر به یک محیط تحت فشار برای داوطلبان کنکور و دانش آموزان می شود . استرس ناشی از موفقیت در کنکور نشان دهنده نگرانی مشروع برای داوطلبان و خانواده های آنها و برای همه کسانی است که در کنکور شرکت دارند . گاهی اوقات والدین نیز استرس دانش آموزان اضافه می کنند ، گرچه قصد آن ها موفقیت در کنکور می باشد.

امتحانات و موفقیت در کنکور مهم هستند و همیشه هم خواهند بود . موفقیت در کنکور ، ورود به دانشگاه و تحصیلات عالی ، یکی از راه های تحقق بخشیدن به زندگی را فراهم می کنند .

نتایج کنکور، موفقیت در زندگی را تعیین نمی کند

اما ، آموزش گسترده تر و عمیق تر به جای کنکور ، باید هدف اول باشد. با این وجود ، در سال های اخیر ، امتحانات و کنکور چنان اهمیتی داده شده است که دانش آموزان در معرض خطر تضعیف روحیه هستند در صورتی که کنکور باید برای تشویق دانش آموزان و داوطلبان طراحی شده باشد . آموزش عالی مبتنی بر کیفیت بالا دانش آموزان را برای زندگی آماده می کند .

نتایج کنکور، موفقیت در زندگی را تعیین نمی کند
نتایج کنکور، موفقیت در زندگی را تعیین نمی کند

تحصیلات عالی و مدارک تحصیلی خوب برای دانش و مهارت هایی است که جوانان در آینده کاری خود نیاز دارند . انعطاف پذیری، خلاقیت، ارزش های اخلاقی و توانایی کار موثر با همکاری دیگران، نتایج حاصله از آموزش جامع نیز هستند.

چگونه در کنکور موفق شویم ؟

 • آماده سازی درست می تواند نتایج رضایت بخشی را به ارمغان آورد. هیچ فرمولی جادویی برای موفقیت در کنکور و امتحانات وجود ندارد. کارشناسان معتقدند که تنها کار سخت، برنامه ریزی و شروع زودهنگام ، شانس افراد را برای موفقیت در کنکور و امتحانات به حداکثر می رساند. اولین و اساسی ترین نکته در ایجاد برنامه اصلاحی جامع است.
 • دانش آموزان باید سعی کنند در طول تحصیل مشارکت داشته باشند. والدین نباید فرزندان خود را از مشارکت با یک دوست منع کنند، اگر آنها مفاهیم را به یکدیگر توضیح دهند، می تواند یکی از بهترین روش های درک موضوع پیچیده باشد.
 • نوشتن طرح هایی برای پاسخگویی به امتحانات و حل سوالات کنکورنیز مهم است. باید به اندازه کافی از طرح سوالات تستی برای آمادگی در کنکور آگاهی داشته باشد. معلمان باید آگاهی لازم را در مورد جزئیات سوالات کنکور به دانش آموزان انتقال دهند.
 • نوشتن نکات کلیدی می تواند به ایجاد نوعی از شاخص در حافظه دانش آموز کمک کند. برای مثال، بعضی از دانش آموزان مایل به استفاده از نمودارهای رنگی هستند، در حالی که دیگران به دنبال نوشتن یادداشت ها هستند. تحقیقات زیادی در مورد سبکهای مختلف یادگیری وجود دارد، اما هیچ دلیلی روشن برای اینکه کدام روش بهترین است وجود ندارد. برای مثال، نمودارهای رنگی ممکن است به دانش آموزان کمک کند تا حقایق را بیاموزند، اما در درک آنها کمک نخواهد کرد ، که کلید موفقیت در کنکور درک مطالب درسی می باشد.
 • سازماندهی یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر دانش آموز می تواند داشته باشد. دانش آموزانی که در مورد شرکت در کنکور بسیار مضطرب هستند می توانند با شرکت در جلسات مشاوره حرف آخر استرس خود را کاهش دهید. اما برای این که موفق شوید، لازم است در طول دوره تحصیلی مطالعه را شروع کنید .
 • طیف گسترده ای از راهنمایی ها و مشاوره برای موفقیت در کنکور ، در قالب کتاب ، تلویزیون و به طور فزاینده ای به صورت چند رسانه ای (دی وی دی های آموزشی) وجود دارد.
 • یک برنامه زمانی واقع بینانه تهیه کنید. شما باید مطالعه مکرر داشته باشید.
 • هیچ موضوعی را اولویت بندی نکنید. تمام مطالب باید زمان براب برای مطالعه داشته باشند.
 • حل تست کنکور سال های گذشته بخش مهمی از توسعه تکنیک موفقیت در کنکور می باشد.
 • با فرمولها و جداول موجود در کتاب درسی به خوبی آشنا شوید. می توانند در حل تست های مختلف فیزیک و ریاضی به شما کمک کنند.
 • در کنکور آزمایشی شرکت کنید. اگر برای یک بار شرایط کنکور را تجربه کنید باعث افزایش اعتماد به نفس ، تسلط و کاهش استرس ، اضطراب شما میشود.
 • حل تست های تحلیلی تمام دروس را در برنامه مطالعه اولیه خود داشته باشید.
 • هنگام مطالعه دروس اختصاصی حتما خلاصه نویسی را انجام دهید. با این کار در دوران جمع بندی می توانید چندین بار دروس اختصاصی را مرور کنید.
 • بر روی هدف خود تمرکز داشته باشید و اجازه ندهید مسائل متفرقه حواس شما را پرت کنند و تلاش کنید تا بر اساس توانایی تان آنچه را که می خواهید بدست آورید.
 • خدا را به یاد داشته باشید…

داوطلبان ودانش آموزان عزیز برای برنامه ریزی ، موفقیت در کنکور و قبولی در رشته مورد نظر میتوانید از طریق مشاوران دلسوز و رتبه پرور موسسه کنکوری حرف آخر میتوانید از طریق شماره تماس زیر استفاه بکنید.

شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست