چرا از سال دهم شروع به مطالعه کنکوری کنیم؟

( قسمت اول)

توصیه های کنکوری

بچه های دهمی که از حالا به دنبال پیدا کردن مشاور مناسب و کشف روش های مطالعه موثر و برنامه مناسب خودشان هستند مطمئناً چندین قدم از بچه هایی که میخواهند از سال بعد یا سالهای بعد شروع به مطالعه کنند، جلوتر بوده و می شود با اطمینان گفت که آنها می‌توانند جزء نفرات اول  کنکور سال ۱۴۰۰ باشند.

برتری طلایی بچه هایی که از سال دهم یا حتی یازدهم شروع به مطالعه برای کنکور می کنند، نسبت به بچه هایی که از سال دوازدهم شروع میکنند :

۱_ فشار درسی خیلی کمتر

۲_ استرس روانی خیلی کمتر

۳_ پیدا کردن روش های موثر مطالعه مخصوص به خود

۴_ پیدا کردن بهترین نوع برنامه ریزی مخصوص به خود

توصیه های کنکوری

توصیه های کنکور

کلید طلایی زودتر شروع کردن ، چه از سال دهم و چه از سال یازدهم، این است که دانش آموز وقت بیشتری برای مطالعه دارد ،سال های زیادی تا کنکور مانده از این جهت استرس خیلی خیلی کمتری دارد و این نکته به نوبه خود باعث افزایش بهره وری فرد می شود .

اگر دانش آموز با یک برنامه اصولی شروع به درس خواندن کند به مرور زمان و آزمون و خطا بهترین زمان های درس خواندن مخصوص خودش را پیدا میکند.

مسلماً روش های درس خواندن و برنامه ریزی کردن برای هر فرد نسبت به سطح یادگیری و ساعاتی که فرد میتواند به مطالعه اختصاص دهد، شرایط خانه و خانواده،  ساعاتی که مدرسه میرود و برنامه های دیگری که بصورت روزانه و ماهانه دارد متفاوت خواهد بود.

همانطور که می‌دانید بعضی از افراد در طول روز و بعضی دیگر در ساعت ابتدایی و انتهایی شب مطالعه را بهتر و موثرتر می دانند.

زودتر شروع کردند باعث می‌شود شما وقت کافی برای این که بدون استرس، روش ها و اصول مطالعه موثر، تکنیک های تست زنی، تکنیک های تند خوانی، تکنیک های برنامه ریزی و بسیاری تکنیک های دیگر را بیاموزید و ساعت طلایی مطالعه و برنامه موثر برای مطالعۀ  خود را پیدا کنید؛ در اختیار داشته باشید .

بیشتر بدانیم :نه نکته طلایی برای یادگیری موثر

توصیه های کنکوری

وقتی که دانش آموز با یک ساعتِ مطالعۀ منظم از ماه ها پیش شروع به مطالعه کند، پس از مدتی به نتایج طلایی دست پیدا می‌کند که او را برای گرفتن نتایج طلایی در کنکور بسیار یاری می دهند . به طور مثال دانش‌آموز دقیقا می داند که وقتی با کدام درس شروع به مطالعه می کند انرژی بیشتری در طول برنامه روزانه خود، خواهد داشت ،  یا کدام درس ها را باید در کنار یکدیگر مطالعه کند و..

 به مرور نقاط ضعف و قوت و بسیاری عادات بد مطالعه خود ؛ از جمله حواس پرتی ، کند خوانی، وسواس مطالعه و.. را شناسایی می کند  و سعی می کند نقاط قوت خود را تقویت کرده و نقاط ضعیف خود را از بین برده و عادات بد خود را با عادات عالی و سودمند جایگزین کند . همچنین به این نتیجه بسیار مهم دست پیدا می‌کند که باید برای کدام درس ها وقت بیشتری در نظر بگیرد و یا بلعکس.و با مطالعه هرچه بیشتر و تکرار هرچه بیشتر هر درس ، فرد به آمادگی و تسلط بیشتری در آن درس دست خواهد یافت .

و همین آمادگی و تسلط نسبت به دروس، سبب می شود که علاوه بر کسب نتایج عالی در مدرسه در سال دهم، یک پایۀ فوق العاده قوی برای آموختن دروس سال های بعد ساخته شود . که این نیز موجب کسب نتایج بسیار ارزنده هم در طول سال تحصیلی در مدرسه و هم کسب نتایج عالی در کنکور می شود.

توصیه های کنکوری

و در دوران حساس و پر استرس کنکور، وقتی که دانش آموز میبیند با تجهیزات تمام وارد عرصه رقابت شده است ؛ نسبت به درس هایش تسلط کافی دارد، بهترین روش های مطالعه موثر و روشهای برنامه‌ریزی مخصوص خود را پیدا کرده است ، با کمترین استرس و فشار روانی به پیشروی ادامه میدهد . همچنین این موارد باعث میشوند تا در دوران رقابتی نزدیک به  کنکور که هرثانیه با ارزش تر از طلا است، هیچ زمانی برای شناسایی روش های موثر و مطالعه و برنامه ریزی هدر نرود، با توجه به اینکه دانش آموز نقاط ضعف و قوت خود را مدت ها پیش شناسایی و روی آن ها کار کرده است ، هیچ زمانی برای این مسئله اختصاص پیدا نمیکند و فرد می تواند با توجه به مطالعات مکرر صورت گرفته و سطح تسلط به دروس ؛ به تکرار و تمرین ، که کلید طلایی موفقیت در نبرد کنکور می باشد، بپردازد.

بیشتر بدانیم :ترس و استرس کنکور

موسسه کنکوری حرف آخر با استفاده از بهترین متدد های آموزشی و همچنین طراحی و آماده سازی کامل ترین و جامع ترین پک های آموزشی و کنکوری برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری قصد دارد که آنها رادر این مسیر سخت و دشوار تا پایان کنکور با همراهی مشاوران دلسوز و کار آزموده که به صورت شبانه روزی تا آخرین لحظه کنکور همراه دانش آموزان و داوطلبان عزیز می باشند همراهی کنند .که در راستای اثبات این مهم موسسه کنکوری حرف آخر ۲۰ در صد از منابع کنکوری سال ۱۴۰۱ را به صورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان عزیز قرار داده است .

داوطلبان و دانش آموزان عزیز برای سفارش این پک هدیه و همچنین استفاه از مشاوره رایگان مشاوران موسسه میتوانید از طریق شماره تماس زیر اقدام فرمایید.

شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست