داوطلبان عزیز برای حل سوالات درس هندسه ۱ حرف آخر به کمی خلاقیت نیاز دارید. اگر بخواهید سوالات هندسه را پاسخ دهید باید با مفاهیم آن آشنا شوید. نمیتوان سوالات هندسه را صرفا با حفظ کردن  پاسخ داد و نیاز به تحلیل ، استدلال و خلاقیت  دارد.

روش مطالعه درس هندسه حرف آخر

درس هندسه ۱ به دو بخش هندسه پایه و هندسه تحلیلی تقسیم می شود.  برای مسلط شدن به درس هندسه سوالات زیادی را حل کنید . برای شروع می توانید تمرینات کتاب درسی را بصورت تشریحی حل کنید. زمانی که کاملا تسلط پیدا کردید می توانید به سراغ حل سوالات تستی بروید.

بعد از حل سوالات تستی پاسخنامه را بررسی کنید ، دقت و سرعت خود را در حل سوالات بسنجید. این کار باعث می شود نکته ی هر سوال را متوجه شوید و اشکالات خود را پیدا کنید.
به عبارت دیگر حل سوالات زیاد و تسلط بر مفاهیم ، کلید موفقیت در درس هندسه می باشد. در نظر داشته باشید که طراحان سوالات هندسه را از تمرین های کتاب درسی طرح می کنند.
بخش پایه به قضایا ارتباط دارد. برخی داوطلبان می توانند قضایا را حفظ کنند برخی دیگر باید با اثبات قضایا را یاد بگیرند.  داوطلبانی که با روش حفظ کردن راحت تر هستند باید به طور مکرر، مرور کنند. به طور مثال بعد از اینکه قضایا را یک دور خواندند دفعه بعد تمرین های مربوطه را بصورت کتاب باز حل کنند. همین روش را چندین بار تکرار کنند بخش قضایا را کاملا فرا می گیرند.

توصیه حرف آخر جهت موفقیت

داوطلبان باید تلاش کنند  تا سرعت دست خود را در تست زنی افزایش دهند. می توانند تست های تکراری را کامل جواب بدهند و در مرحله بعد تمام مطالب را بصورت ذهنی می توانند پاسخ دهند و در زمان کوتاهی جواب تست را خواهند داد.
داوطلبانی که روش دوم را انتخاب می کنند باید تست های بیشتری را حل کنند و مفاهیم را درک کنند تا کاملا بر قضایا مسلط شوند.

در این روش داوطلب باید نکته به نکته قضیه مورد نظر را یاد بگیرند به همین دلیل می تواند به کتاب های کمک آموزشسی تفضیلی یا پک آموزشی هندسه ۱ حرف آخر استاد منتظری مراجعه کند. این افراد نمی توانند با چندین بار مرور قضیه را بفهمند و باید قضیه را کاملا درک کنند و بفهمند تا بتوانند تست های مربوطه را حل کنند.
در هر دو روش بهتر است داوطلبان برای مطالعه و حل تمرین به کتاب درسی خود مراجعه کنند. در کنکور سراسری سال های قبل از کادرهای رنگی متن درس ها (فصل اول) سوال داده شده ، که بهتر است آن ها را یاد بگیرید.

هندسه ۱ حرف آخر

نکات مهم درس هندسه

فصل اول : سوالات فصل اول مربوط به زاویه ها و مثلث متساوی الساقین و متساوی الاضلاع می باشد. فعالیت ۱-۱ با مفاهیم زاویه ، ارتفاع ، میانه و… مسائل صفحه ۲۲ تا ۲۸  بسیار مهم است، حتما بررسی کنید
فصل دوم : سوالات فصل دوم مربوط به بدست آوردن اشکال هندسی مختلف می باشد. مسائل صفحه ۴۹ تا ۵۴ و مسائل صفحه آخر بسیار مهم است، حتما بررسی کنید
فصل سوم : سوالات فصل سوم مربوط به تشابه ، مفهوم نسبت و روابط حاکم می باشد. مسائل صفحه ۸۹ تا ۹۳ و ۱۰۳ تا ۱۰۷ بسیار مهم است، حتما بررسی کنید.
فصل چهارم : سوالات مربوط به این فصل به دو صورت مفهومی ، تعریفی و محاسباتی طرح می شوند. مسائل صفحه ۱۴۲،۱۴۳،۱۳۴،۱۳۵،۱۲۸،۱۲۷،۱۲۶،۱۶۲ مهم هستند.
نکاتی که گفته شد تنها بخشی از مطالب مهم کتاب درسی بودند و شما هنگام مطالعه نباید به آن ها اکتفا کنید.
امروزه روش های جدیدی برای حل مسائل وجود دارد که شما می توانید با خرید پکیج آموزشی هندسه ۱ حرف آخر استاد منتظری درصد خوبی را در کنکور کسب کنید ، هم چنین میتوانید با رتبه های برتر  و اساتید تراز اول کشور مشاوره داشته باشید.

پکیج آموزشی هندسه ۱ حرف آخر استاد منتظری شامل :

این مجموعه شامل ۴ دی وی دی  و ۱۲ جلسه
دی وی دی  ۱ :
جلسه ۱ : زاویه و نیمساز ( ۱ )
جلسه ۲ : زاویه و نیمساز ( ۲)
جلسه ۳ : مساحت چند ضلعی ها
دی وی دی  ۲ :
جلسه ۴ : مساحت و فیثاغورث
جلسه ۵ : مثلث قائم الزاویه
جلسه ۶ : مثلث متساوی الاضلاع
دی وی دی  ۳ :
جلسه ۷ : تالس و تشابه( ۱ )
جلسه ۸ : تالس و تشابه( ۲ )
جلسه ۹ :شکل های فضایی( ۱ )
دی وی دی ۴ :
جلسه ۱۰ : شکل های فضایی ( ۲ )
جلسه ۱۱ : کنکورهای خارج ( ۱ )
جلسه ۱۲ : کنکورهای خارج ( ۲ )

چنانچه در خرید محصولات حرف آخر نیاز به راهنمایی دارید، همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست