ما در این مقاله قصد داریم ده روش نادرست مطالعه را برای شما دانش آموزان ذکر کنیم تا بتوانید با حذف این روش های غلط مطالعه بازده مطالعه خود را برای کنکور افزایش دهید امیدواریم با مطالعه این مقاله نتیجه خوبی در بازده مطالعاتی تان داشته باشید.

روش های نادرست مطالعه
روش های نادرست مطالعه

ده روش مطالعه نادرست

۱. تغییر ندادن روش مطالعه خود در صورت نتیجه نگرفتن از آن روش مطالعه ،روش مطالعه ای نادرست قابل تغییر است که منوط به نوع سلیقه دانش آموز باشد.

۲.تقلید از افراد در تجزیه و تحلیل مسائل و دروس مطالعاتی کنکوری و تلاش فکر کردن خود دانش آموز برای یافتن روش درست مطالعه و استفاده نکردن از روش های نادرست مطالعه مانند:سعی کشنده برای دانش آموزان کنکوری می باشد.

که ممکن است بعضی اوقات تقلید از افراد به صورت کورکورانه باشد.که انتخاب این روش نادرست مزید بر علت می باشد ودانش آموزان به سبب راحتی طلبی از این روش نادرست  استفاده می کنند که نتیجه منفی در بر دارد.

۳. توجیه کردن روش یا روش های نادرست مطالعه با تلقین های مثبت غیر منطقی یک عادت و روش ناردست مطالعه می باشد.

این کار باعث اتلاف وقت مطالعه دانش آموز می شود و انتظار می رود دانش آموزان بتوانند این مشکل را با مشورت گرفتن از مشاوران تحصیلی رفع کنند.

۴. یکی از مهمترین و تاثیر گزارترین روش  نادرست مطالعه کردن در زمان و مکان نامناسب می باشدکه روحیه دانش آموز با آن مکان و زمان هیچ تضمینی ندارد.

برای مثال دانش آموز نباید در جمع های شلوغ یا محیط های پر رفت و آمد مطالعه کند بلکه باید محیطی آرام و ساکت را برای مطالعه کردن انتخاب کند.

۵. یکی دیگر از عادت های نامناسب دانش آموز که باعث ایجاد یک روش مطالعه نامناسب می شود کم کردن وقت خواب شب و استفاده آن برای مطالعه است.

چون در خواب شب ذهن کاملا در آرامش قرار می گیرد ولی در خواب روز چنین نمی باشد اگر دانش آموز شب خواب نداشته باشد از مطالعه خود نتیجه مفیدی نمی گیرد.

۶.مطالعه کردن بدون استفاده از برنامه ریزی درست یک روش نادرست مطالعه می باشد که سبب افراط یا تفریط در مطالعه دروس می شود.

و مانند سنگی است که جلوی پای دانش آموز قرار می گیرد.

برای رفع این روش نادرست باید از برنامه ریزی های کارشناسی شده به نسبت سختی درسها و آستانه تحمل دانش آموزان در مطالعه دروس توسط مشاوران کنکوری مجرب استفاده شود.

۷. استفاده کردن از برنامه های متنوع،کارشناسان متفاوت،روش های مختلف مطالعاتی،جزوه ها و منابع گوناگون کنکوری دانش آموزان را با شکست در نتیجه مطالعاتیشان رو به رو می سازد.

برای مثال دانش آموز باید یک منبع را برای کنکور انتخاب کند و از چند منبع متفاوت استفاده نکند.زیرا این کار باعث سر در گمی و خلط مباحث می شود چون هر نویسنده ای به روش خود کتاب یا جزوه اش را نوشته و روش ها با همدیگر فرق دارند.

۸.گوش دادن به آهنگها و موسیقی ها در هنگام مطالعه باعث می شود که دانش آموزان نتوانند بر روی موضوعی که در حال مطالعه آن هستند متمرکز شوند و حواسشان را جمع کنند.

۹.استفاده کردن از برنامه های کسل کننده که فاقد زمان های جبرانی هستند ساختار نامنظمی دارند که از نظر کارشناسان یک روش نادرست برای مطالعه می باشد.

۱۰.عدم گفتمان دانش آموزان با خانواده یا دوستان مورد اعتماد و یا مشاوران تحصیلی در مورد روش های مطالعاتی وآینده نگری  باعث ایجاد تنش عصبی و اختلال در مطالعه دانش آموزان می شود.ده روش مطالعه نادرست

لازم به ذکر است صحبت کردن با خانواده و دوستان به دانش آموزان آرامش قلبی بالایی می دهد.

داوطلبان عزیز برای در یافت مشاوره مشاوران رتبه پرور موسسه کنکوری حرف آخر و ایجاد یک برنامه دقیق و مدون میتوانید از شماره تماس زیر استفاده بکنید.

شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست