زبان انگلیسی آخرین آزمون در دفترچه ی کنکور سراسری می باشد و شامل ۲۵ سوال که ۳ تست قواعد ۷ تست لغت ۵ تست  کلوز و ۱۰ تست درک مطلب می باشد. با توجه به مطالعه نمودار کسب درصد خوب در این درس رتبه شما را بالا می برد زیرا داوطلبان زیادی در درس زبان انگلیسی درصد منفی می گیرند.

زبان انگلیسی جامع حرف آخر
زبان انگلیسی درس فراری می باشد. آیا این جمله درست است؟ اگر زبان انگلیسی را بخواهیم در سطح خارج از کنکور آموزش ببینیم ، یادگیری و به یاد داشتن هزاران لغات باعث فراری می شود اما در سطح کنکور تعداد لغات محدود و مشخص شده است. درس زبان انگلیسی  حفظی می باشد و اگر تمرین و تکرار نشود فرار می باشد، هم چنین در کنکور ، درس زبان انگلیسی چالشی برای رتبه های برتر می باشد.

زبان انگلیسی جامع حرف آخر

اگر کارنامه ی داوطلبانی که در رشته پزشکی قبول شده اند را ببینید ، مشاهده می کنید اکثر آنها در این درس درصد پایینی دارند. با در نظر گرفتن این نکته ارزش و اهمیت درس زبان انگلیسی برای شما مشخص شد و بدانید سرمایه گذاری در این درس شما را از رقبا جلو می اندازد.
بسیاری از والدین به دنبال تقویت زبان انگلیسی کودکان خود می باشند. بنابراین داوطلبان با این درس کماکان آشنا هستند. ر.ش مطالعه زبان انگلیسی را خیلی از داوطلبان نمی دانند. هم چنین متاسفانه در کنکور سراسری مورد توجه داوطلبان قرار نمی گیرد.
توجه داشته باشید ، حجم مطالب زبان انگلیسی نسبت به سایر دروس در کنکور سراسری کمتر است و سوالات مربوط به سال های سوم و چهارم می باشد که اشتراک هایی هم با هم دارند. اگر مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که برخی درس ها مکمل درس دیگری می باشد ، در نتیجه این عوامل باعث می شود داوطلبان با صرف زمان کمتری در درس زبان انگلیسی درصد بالایی کسب کنند.

زبان انگلیسی جامع حرف آخر

در این مقاله سعی می کنیم شما را راهنمایی کنیم تا درصد بالاتری را در درس زبان انگلیسی کسب کنید.
اولویت بندی مباحث زبان انگلیسی :
در هنگام مطالعه زبان انگلیسی به اولویت ها توجه کنید تا زمان و انرژی کمتری را صرف کنید ، همچنین برای مباحث کم اهمیت زمان کمی صرف کنید.

  • درک مطلب ( ۸ تا ۱۰ تست )

درک مطلب شامل متون انگلیسی می باشد ، باید متن مورد نظر را با دقت مطالعه کنید و بفهمید تا بتوانید به سوالات پاسخ دهید.

  • لغات (۶ تا ۷ تست )

مطالعه لغات مربوط به ترجمه می باشد ، برای پاسخگویی به این قسمت باید بر گرامر هم مسلط باشید.

  • کلوز (۵ تست )

کلوز شاملزیک متن ناقص می باشد که باید نواقص را با توجه به گزینه های موجود پر کرد.

  • گرامر ( ۳ تا ۴ تست )

گرامر شامل قواعد و نکات گرامری می باشد.
برای کسب درصد بالا در کنکور نیازی نیست که لغات زیادی را حفظ کنید . البته ناگفته نماند که حفظ لغات حتی خارج از درس می تواند در خواند متن کلوز و درک مطلب به شما کمک کند. مطالعه کتاب سه سال دبیرستان هم می تواند برای شما مفید باشد. مهم ترین روش برای یادگیری لغات تکرار می باشد و با تکرار لغات را به حافظه بلند مدت خود می سپارید. اگر حفظ لغتی برای شما دشوار است آن را در دفترچه ای یادداشت کنید و قبل از خوب آن را مطالعه کنید. برای حل سوالات لغت باید بتوانید یک جمله را معنی کنید علاوه بر اینکه باید یاد بگیرید چگونه جمله را معنی کنید باید بتوانید جمله را به طور صحیح بخوانید. مثلا دانشکده  دخترانه در انگلیسی دخترانه دانشکده نوشته می شود. این مورد می تواند در فهم دقیق معنی به شما کمک کند.
مهم ترین روش برای حل تست های کلوز این است که هر شب یک متن کلوز را حل کنید و لغاتی که برایتان نا آشنا است در یک دفترچه یادداشت کنید.
همانند مطالعه کلوز توصیه می کنیم برای حل بهتر سوالات درک بهتر هر شب یک متن را بخوانید و به سوالات ان پاسخ دهید. تمرین و تکرار درس زبان انگلیسی باعث می شود براحتی بتوانید تست های کنکور را پاسخ دهید ، و با حل تست های کلوز و درک مطلب سرعت خود را ارتقا دهید.
اگر بدنبال روش های جدید و کاربردی برای یادگیری درس زبان انگلیسی می باشید توصیه می کنم به سایت حرف آخر مراجعه کنید.
زبان انگلیسی جامع کنکور حرف آخر با تدریس استاد مجتبی محمودی که به صورت دو پکیج و دو کتاب می باشد در ذیل ارائه شده است عبارت اند از:
۱-پکیج آموزشی گرامر، درک مطلب و کلوز که شامل هشت حلقه لوح فشرده و ۱۸ ساعت تدریس کامل و حل تست می باشد.
۲-پکیج آموزشی لغات تصویری (شامل تمامی لغات کتاب زبان پیش دانشگاهی) که شامل هشت حلقه لوح فشرده و ۸ ساعت تدریس و حل تست می باشد.
۳-کتاب جامع زبان انگلیسی تالیف استاد مجتبی محمودی.
۴-کتاب تیک آخر شامل کل لغات زبان سه سال دوره متوسطه و سال پیش دانشگاهی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست