درس دین و زندگی سومین آزمون کنکور سراسری در دفترچه ی عمومی می باشد. دین و زندگی دارای ضریب سه ، ماهیت توصیفی و شامل ۲۵ سوال در کنکور می باشد.

دین و زندگی سال دوم حرف آخر

دین و زندگی به دلیل ظاهر ساده و ماهیت توصیفی داوطلب را گول می زند. به خیال دانش آموزان درص حفظی است و براحتی می توانند آن را در کنکور ۱۰۰ بزنند، با توجه به مفهومی بودن سوالات می توان گفت دین و زندگی از درس های مهم کنکور می باشد

و طراحان به درس هایی که حفظی هستند توجهی ندارند، بنابراین داوطلبان باید خط به خط کتاب دین و زندگی را بخوانند و بفهمند. سوالات دین و زندگی از ترکیب سه کتاب سال اول ، دوم و سوم دبیرستان طرح می شوند که شامل ۴۲ درس می باشد. از سال ۸۸ به بعد شیوه ی طراحی سوالات عوض شد

و طراحان سوالات خود را سخت تر و مفهومی تر طرح می کنند. یه همین دلیل برای موفقیت در کنکور سراسری و کسب درصد بالا باید با توجه به تفکرات طراحان و علایق آن ها  در مطالعه دین و زندگی پیش برویم.

داوطلبان دین و زندگی سال دوم حرف آخر

داوطلبان درس خوان می توانند ۵۰ درصد سوالات را به آسانی پاسخ دهند، پس با کمی تامل، توجه بیشتر به این درس و افزایش درصد می توانید شاهد تغییر در رتبه داوطلب باشید. البته برای پاسخ دادن به ۵۰ درصد سوالات هم باید برنامه ریزی و تلاش زیادی داشته باشید و توجه داشته باشید کسب چنین درصدی برای سایر داوطلبان هم آسان است، بنابراین باید تلاش خود را بیشتر کنید.
داوطلبان باید به سه چیز توجه کنند :

  • داوطلبانی که کم تجربه هستند و پایه ضعیفی دارند ، و به خیال آن ها دین و زندگی را براحتی می توان حفظ کرد ، بنابراین وقت کمی برای این درس می گذارند.
  • داوطلبانی که خیال می کنند به دلیل بالا بودن سطح اطلاعات عقیدتی و مذهبی براحتی می توانند سوالات کنکور را پاسخ بدهند.
  • برخی از داوطلبان مطالب درسی را با انتقاد نگاه مطالعه می کنند، متاسفانه این دسته از داوطلبان هم نمیتوانند موفق شوند.

داوطلبان باید با نگاهی نکته سنج و کنکوری درس دین و زندگی را مطالعه کنند تا بتوانند به موفقیت چشمگیری برسند.
با بررسی سوالات کنکور سراسری سال های اخیر به این موضوع پی بردیم که حدود ۶۴ تا ۷۶ درصد سوالات دین و زندگی از مبحث آیات و روایات می باشد.

دین و زندگی سال دوم حرف آخر

معمولا در سوالات مربوط به آیات طراحان به ابتدا و انتهای آیه توجهی ندارند و داوطلب باید با دیدن بخشی از آیه ، کل آیه را به خاطر بیاورد تا بتواند موضوع مرتبط به آیه را به خاطر داشته باشد پاسخ پرسش مورد نظر را بدهد.
در برخی موارد مشاهده شده که طراحان سوالات ترکیبی از کتاب  سال اول ، دوم وسوم مطرح می کنند و داوطلب باید برای پاسخ دادن به این سوال به خوبی مطالب را آموخته باشد. با توجه به سطح سوالات در این مقاله توصیه هایی به داوطلبان کنکور سراسری برای شیوه مطالعه درس دین و زندگی خواهیم کرد :
همانطور که گفته شد تعداد سوالات دین و زندگی در کنکور سراسری ۲۵ تست می باشد که شامل ۹ تست از دروس سال دوم ، ۹ تست از دروس سال سوم و ۸ تست دیگر از دروس سال چهارم می باشد.
نکته : در سال های اخیر به دلیل تشابه بیش از حد دروس و آمیخته شدن نکات دروس مختلف ، نمی توان تست ها را از هم تفکیک کرد.
به طور کلی سوالات دین و زندگی در ۲ نوع تست مطرح می شود آیات و متن، که حدود ۱۵ تست از آیات می باشد و ۱۰ تست از متن درس ، اشعار ، احادیث و روایات می باشد.
برای یادگیری درس دین و زندگی سال دوم ابتدا باید درس را بفهمید و بدانید در رابطه با چه مطلبی است. پس از اینکه درس را به طور مفهومی مطالعه کردید باید ارتباط بین آیات و متن درس را بفهمید و آن را حفظ کنید.
در مرحله بعد شروع به تست زدن کنید. توجه داشته باشید که اگر مفهوم احادیث ، آیات و متن درس را نفهمیده باشید نمی توانید تست زنی را شروع کنید و فقط وقت خود را تلف کرده اید. بعد از تست زنی، مرور درس را شروع کنید، تاثیر زیادی در افزایش درصد شما می گذارد.

دین و زندگی سال دوم حرف آخر

شما می توانید از کتاب استاد یوسفیانپور برای مطالعه استفاده کنید. در این کتاب، دین و زندگی سال دوم در ۸ ساعت ارایه شده است شامل ۲۷۰ تست می باشد و جالب است بدانید تمام دروس دین و زندگی سال دوم در این تست ها تدریس شده است.
دین و زندگی دوم حرف آخر شامل ۱۵ حلقه دی وی دی می باشد و در ۲۰ ساعت تدریس شده است
دی وی دی ۱ :
قضا و قدر
بچه های حکمت
دی وی دی ۲ :
توحیدشناسی
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۳ :
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۴ :
جهان شناسی (درس ۱ و ۲)
دی وی دی ۵ :
انسان شناسی (درس ۳ و )
دی وی دی ۶ :
معاد در یک نگاه
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۷ :
برزخ،قیامت،آخرت(درس ۷و ۸ و ۹)
دی وی دی ۸ :
برزخ،قیامت،آخرت(درس ۷و ۸ و ۹)
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۹ :
مرگ و اثبات معاد( درس ۵ و ۶)
دی وی دی ۱۰ :
مرگ و اثبات معاد (درس ۵ و ۶)
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۱۱ :
توکل و عشق (درس ۱۰ و ۱۱)
دی وی دی ۱۲ :
توکل و عشق (درس ۱۰ و ۱۱)
درس ۱۲ تا ۱۶
دی وی دی ۱۳ :
درس ۱۲ تا ۱۶
هدیه حرف آخر
دی وی دی ۱۴ :
مرور و تست زنی
دی وی دی ۱۵ :
مرور و تست زنی
به همراه ۲ عدد DVD حل سوالات کنکور ۹۵

چنانچه در خرید محصولات حرف آخر نیاز به راهنمایی دارید، همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست