تکنیک های تند خوانی معمولا برای دروس حفظی کاربرد دارد ویکی از راهکارهای موثر و مفیدی برای یادگیری مطالب و تسلط کافی بر آن ها در آزمون کنکور سراسری است .درس های خواندنی چون دین و زندگی ، زیست شناسی ، زمین شناسی که مباحث مطالعاتی زیادی دارند برای صرفه جویی در زمان و تکرار و مرور مطالب می توانید از روش ها و تکنیک های تند خوانی استفاده کنید .

تکنیک های تندخوانی در کنکور

تکنیک های تندخوانی از مهارت های ارزشمندی است که برای آمادگی در آزمون کنکور سراسری به منظور صرفه جویی در زمان توسط مشاوران کنکور به داوطلبان ارائه می شود البته استفاده از این روش برای همه ی درس ها کاربرد ندارد و برای درس های ریاضی که مسائل به صورت مرحله ای حل می شود از این روش و تکنیک نمی توان استفاده کرد . از روش مطالعاتی تندخوانی برای مطالب توصیفی می توان استفاده کرد .

از تکنیک  های تند خوانی در مدت زمان کوتاه برای یادگیری بهتر استفاده می شود . در روش تندخوانی مطالب توسط چشم ها بدون حرکت اضافی سر به سرعت خوانده می شود . بهتر است از خواندن مطالب با صدای بلند خودداری کنید زیرا هدف از خواندن مطالب به روش تندخوانی استفاده همزمان از مغز و چشم می باشد .پیش از خواندن مطالب هدف از مطالعه مباحث را برای خود مشخص کنید و از خواندن مطالب غیرضروری در روش تندخوانی دوری کنید . همه ما خواندن مطالب را در طول دوران تحصیلی خود یاد گرفته ایم اما صحیح خواندن مطالب را بلد نیستیم . تکنیک های تندخوانی تمرینی برای افزایش قدرت یادگیری ذهنی و تصویری در افراد می باشد . تندخوانی مهارتی با ارزش می باشد و با انجام این تکنیک ها می توان در زمان و انرژی خود صرفه جویی زیادی داشت .

تند خوانی در کنکور

برای کسب مهارت تندخوانی داوطلب باید تمرین منظمی را داشته باشد و تسلط خود را برای تندخوانی مطالب افزایش دهد و به مرور بتواند در مدت زمان کوتاهی مباحث بیش تری را مطالعه کند و درک عمیقی نسبت به مطالب خوانده شده پیدا کند . تندخوانی در ذهن اکثر افراد روشی است که دقت پایینی دارد اما این گونه نیست در روش ها و تکنیک های تندخوانی داوطلبان می توانند تمامی مطالب درسی را بخاطر بسپارند و بعد ازآن می توانند مطالب خوانده شده را در ذهن خود با سایر مطالب پیوند دهند .

توصیه موسسه حرف آخر به داوطلبان آزمون کنکور سراسری این است که در فرآیند تندخوانی مطالب کنکور را به صورت تصویرسازی ، داستان سرایی و با جزئیات برای درک و فهم عمیق تر انجام دهند تا بتوانند به راحتی بین موضوعات در ذهن خود ارتباط برقرار کنند . این را درنظر داشته باشید چنان چه از تکنیک های تندخوانی به درستی استفاده شود تکرار و مرور مطالب حفظی کنکور بیش تر خواهد شد .

تندخوانی به افراد انگیزه لازم برای مطالعه هرچه بیش تر مطالب را می دهد . تندخوانی روشی است به منظور کنترل سرعت در مطالعه می باشد . از بلندخوانی دوری کنید زیرا سرعت مطالعه شما را کاهش خواهد داد، اکثر افراد با صدای بلند مطالعه می کنند، اگرچه صدای بلند باعث یادگیری بیش تر مطالب می شود اما از سرعت شما کاسته می شود پس بهتر است مطالعه چشمی را تمرین کنید تا سرعت مطالعه در خود را افزایش دهید . متن را برای خود جذاب جلوه دهید ، فرقی نمی کند رمان می خوانید و یا کتاب زیست شناسی شما باید متن مورد مطالعه را برای خود جذاب کنید تا از مطالعه آن خسته نشوید . تمرکز خود را روی جمله داشته باشید نه کلمات ، این کار باعث کند شدن مطالعه شما می شود برای تمرین این کار می توانید از مطالعه ستون های روزنامه ها به صورت چند کلمه آورده می شود قدرت تمرکز خود را روی جمله افزایش دهید .

موسسه حرف آخر در مجموعه های آموزشی خود مطالب درسی را به درستی دسته بندی کرده است . با مراجعه به درس مورد نظر می دانید که چه زمانی را برای مطالعه این بخش صرف کنید . حرف آخر با مدیریت و زمانبندی مناسب داوطلبان را برای شرکت در آزمون کنکور سراسری آماده می کند . مشاوران حرف آخر با برنامه ریزی دقیق درسی برای دانش آموزان مسیر موفقیت آن ها را هموار خواهند کرد و داوطلبان بدون استرس کمبود وقت می توانند مطالب کنکور را مطالعه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست