فیزیک جزء دسته های دروس تحلیلی و مفهومی می باشد. اما فیزیک سال چهارم ۲ شامل  مبحث های تئوری است که داوطلبان گمان می کنند با حفظ کردن می توانند سوالات مربوط به این بخش را پاسخ دهند، اما کاملا اشتباه فکر می کنند ، داوطلبانی می توانند به سوالات این بخش پاسخ دهند که فیزیک سال چهارم را به صورت مفهومی خوانده باشند.

درک مفاهیم پایه ای فیزیک

بهترین راه درک کردن مطالب فیزیک ، خواندن مفهومی آن می باشد. نباید درس فیزیک را مانند کتاب های معمولی ، روزنامه وار مطالعه کنید. بعد از خواندن هر مطلب حتی اگر حفظی باشد درباره آن خوب فکر کنید سپس شروع به حل مسئله کنید ، بعد از حل مسئله جواب مورد نظر را پیدا کنید چه غلط باشد چه درست و روش حل سوال مورد نظر را با روش حل خود چک کنید.
انسان تا زمانی که متوجه مشکل خود نشود ارزش واقعی راه حل آن مشکل را درک نخواهد کرد. برای درک مفاهیم پایه ای فیزیک از روش های زیر استفاده کنید :

 • حفظ کردن ثابت های اصلی : یک روش هوشمندانه کاربردی برای به خاطر سپردن ثابت ها ی اصلی (گرانش زمین ، سرعت نور ، ثابت مولکولی گاز ، عدد آووگادرو) و واحد هایشان است. معمولا ثابت ها در امتحانات و کنکور ذکر نمی شوند.
 • حفظ کردن معادلات اصلی : اگر معادلات اصلی را حفظ کنید می توانید حداقل قسمتی از مسائل پیچیده را حل کنید. ( البته این روش مناسب داوطلبان کنکور نمی باشد)
 • مطالعه مشتق گیری از معادلات اساسی : یاد گرفتن مشتق گیری از معادلات شما را به درک بهتر ارتباط بین معادلات کمک می کند.
 • یادگیری مهارت های ریاضی برای حل سوالات فیزیک : بعضی از معادلات پیچیده فیزیک برای حل به مهارت های ریاضی (مشتق گیری و انتگرال) نیاز دارند.

چگونه در کلاس فیزیک بهترین باشید ؟

 1. خواندن مباحث قبل از تدریس : برای درک بهتر درس سعی کنید قبل از تدریس مطلب درس مورد نظر را درک کنید. این روش به شما کمک می کند پایه قوی داشته باشید.
 2. توجه کردن در طول کلاس : در کلاس درس یادداشت برداری کنید و هر مبحثی که برای شما غیر قابل فهم بود سوال کنید.
 3. یادداشت های خود را در خانه مرور کنید : در خانه زمانی را برای مرور یادداشت های خود و خلاصه نویسی اختصاص دهید. این روش به شما کمک می کند تا برای مدت طولانی مبحث مورد نظر را در ذهن خود داشته باشید.
 4. حل تمرین : با حل تمرین برای امتحان آماده خواهید شد ، هم چنین متوجه اشکالات خود می شوید و بیشتر روی آن مورد ، تمرکز خواهید کرد.
 5. استفاده از منابع کمکی برای مطالعه :  می توانید از پکیج آموزشی استاد کامیار استفاده کنید.

بررسی مباحث مهم فیزیک پیش دانشگاهی ۲ حرف آخر

 1. قانون گازها : یک تست
 2. آینه و عدسی : دو تست
 3. انبساط های سطحی ، حجمی ، طولی : یک تست
 4. سقوط آزاد : یک تست
 5. مبحث تعادل (دینامیک) : یک تست
 6. امواج ایستاده : یک تست
 7. فیزیک اتمی : یک تست
 8. آزمایش یانگ : یک تست
 9. شدت صوت و تراز شدت صوت : یک تست
 10. پدیده فتو الکتریک : یک تست
 • مفاهیم  فیزیک پیش دانشگاهی ۲ حرف آخر قابل فهم و راحت تر هستند. اگر مباحث فیزیک سال چهارم ۲ را با دقت بخوانید حداقل درصد ۳۵ را کسب خواهید کرد.

در پکیج آموزشی استاد کامیار مباحث  فیزیک پیش دانشگاهی ۲ حرف آخر سال چهارم به صورت انیمیشن برای دانش آموزان روشن سازی شده است زیرا مطالب فیزک پیش سخت است و امکان دارد تصور و درک مطالب برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سخت باشد.
استاد کامیار با استفاده از روش الگوسازی ، شهودی سازی و انیمیشن سازی تمام مطالب فیزیک سال چهارم را تدریس کرده اند. با استفاده از این روش ها تمام مطالب در ذهن دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای پاسخ دادن به سوالات و تست های کنکور جا می افتد. با خرید پکیج آموزشی فیزیک سال چهارم حرف آخر و با استفاده از روش تدریس استاد کامیار می توانید کاملا به مطالب تسلط پیدا کنید تا درصد قابل قبول و رضایت بخشی را در کنکور کسب کنید.

پکیج آموزشی فیزیک سال چهارم حرف آخر شامل موارد زیر می باشد :

: DVD1
سرعت صوت و لوله های صوتی
: DVD2
شدت و تراز شدت صوت
خواص موج الکترومغناطیسی
: DVD3
تکمیل آزمایش یانگ
تاریخچه و نظریه تابش
: DVD4
اثر فتو الکتریک
طیف اتمی
: DVD5
الگوی اتمی بور
ساختار هسته
: DVD6
واکنشهای هسته ای
سراسری ۹۵
با خریدپک  آموزشی فیزیک سال چهارم حرف آخر می توانید از خدمات پشتیبانی محصولات و مشاوره با اساتید تراز اول کشور و رتبه های برتر کنکور بهره مند شوید.

شماره تماس :۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست