اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته چیست؟

برنامه ریزی موسسه حرف آخر

برنامه ریزی حرف آخر برنامه ریزی ۱۰۰۰ ساعته نظام جدید برنامه ریزی ۴ ماهه نظام قدیم

اصل اول بازیابی انرژی و تجدید قوا:

باسلام!

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

بسیاری از دانش‌آموزان با وجود اینکه ساعت زیادی را به مطالعه دروس اختصاص می‌دهند اما متاسفانه نتیجه نمی‌گیرند چون این دانش آموزان پیوسته مطالعه می‌کنند در صورتی که انرژی خود را بازیابی نمی کنند و این باعث خستگی دانش آموز و عدم یادگیری در وی می‌شود و حافظه او خسته می‌شود.

طبق تحقیقاتی که انجام شده است مطالب ابتدایی و انتخابی که مطالعه شده است بیشتر در ذهن دانش آموز ماندگار می شود؛ پس اگر دانش آموز ۴ ساعت پیوسته مطالعه می کند یعنی دارای دو زمان یادآوری می باشد ولی اگر این مطالعه را به صورت چهار مطالعه یک ساعته انجام دهد، دارای ۴ ساعت  بازه زمانی یاد آوری مطالب می باشد؛

یعنی دانش آموز چهار بار مطالب را مرور و یادآوری می‌کند که به مراتب مفیدتر از ۴ ساعت پیوسته مطالعه کردن می باشد.

دو دانشمند به نام های کلیت من و اسنیسکی در سال ۱۳۵۰، در مورد

خوابیدن انسان تحقیقاتی کرده اند ؛ مطابق این تحقیقات خواب انسان به صورت پیوسته صورت نمی‌گیرد و در بازه‌های زمانی کوتاهی انجام می شود. یعنی کسی که ۱۰ ساعت می خوابد،خواب او در بازه‌های زمانی بین ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه به صورت بریده بریده صورت می گیرد؛ و انسان در ۵ الی ۶ مرحله ۹۰الی ۱۲۰ دقیقه عمیقاً به خواب می‌رود . جالب اینجاست که این قوانین در مورد بیداری انسان ها هم صدق می کند و انسان در بیداری هم از این قواعد تبعیت می کند پس، مطالعه و برنامه ریزی دانش آموز هم باید در بازه های زمانی کوتاه صورت بگیرد تا مرور و تکرار در آن زیاد باشد و مطالب خوانده شده در ذهن دانش آموزان فرار نباشد.

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

خوشبختانه موسسه کنکوری حرف آخر در برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته خود این اصل را نهادینه کرده است ، در برنامه‌های ۴ ماهه و هزار ساعته حرف آخر ذهن دانش آموز را خسته نمی شود.

اصل دوم برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر چیست؟

از اصول برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته  حرف آخر درست اجرا کردن می باشد. برنامه ریزی ۴ ماهه و هزار ساعت حرف آخر دقیق و کارآمد می باشد به شرطی که عمل کردن چاشنی آن باشد ، چون اتلاف وقت برای برنامه ریزی بدون عمل دانش آموز را به نتیجه نمی رساند.

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

به طور مثال کسی که می‌خواهد قله را فتح کند اگر بعد از برنامه ریزی مفید اقدام به عمل کند و تلاش زیادی را در اجرای برنامه ریزی داشته باشد، به نتیجه می رسد ولی در مقابل، کسی که فقط برنامه ریزی کرده و وقتش را برای برنامه‌ریزی بدون عمل اتلاف بکند نتیجه نمی‌گیرد . دانش آموز لازم نیست چندین روز را به تدوین برنامه ریزی اختصاص دهد و از انرژی خود برای مطالعه کم کند ؛ باید بعد از تنظیم یک برنامه ریزی صحیح مطالعه را شروع کند .

موسسه حرف آخر با تنظیم برنامه ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته خود، کار دانش‌آموزان را راحت کرده است و دانش آموزان فقط باید در راستای عمل تلاش کنند.

یک داوطلب کنکور روزانه چند ساعت مطالعه داشته باشد؟

داوطلبان گرامی، در کنکور، دو مقوله زمان و کیفیت تأثیر بسزایی در بازه‌ی مطالعه شما خواهد داشت؛ از طرفی داوطلب باید در موعد مقرر آماده کنکور شود و از طرفی باید مطالعه دانش آموز همراه با کیفیت باشد تا در حافظه بلند مدت او ثبت شود.

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

اما مقوله کیفیت به مراتب مهم تر از زمان می باشد به طور مثال دانش آموزی که روزی ۵ ساعت مطالعه می کند اما دو ساعت را حواس پرتی می‌کند و دو ساعت دیگر را سپری می کند فقط یک ساعت مفید در مطالعه داشته است. چه بهتر است که او به جای اتلاف ۵ ساعت، یک ساعت را با حوصله و متمرکز بخواند چون مطالبی که در آن ۵ خوانده است از حافظه اش فرار می کند اما یک ساعت مطلوب و مفید در حافظه بلند مدت ثبت می شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در برنامه ریزی رعایت شود کمیت مطالعه می باشد.

یعنی دانش آموزی که برای خود روزی ۱۰ ساعت مطالعه در نظر می گیرد ، اگر این زمان خارج از توانایی او باشد دانش آموز از درس زده می شود؛ ولی اگر مطابق توانایی های خودش زمان مطالعه را تعیین کند به نتیجه دلخواه خواهد رسید پس، از اینکه دچار کمبود زمان و به اندازه توانایی ذهنی خود مطالعه کنید.

 شاید توانایی شما را روزی ۲ ساعت مطالعه باشد و آن بهتر از ۱۰ ساعت مطالعه غیر مفید خواهد بود، چون در طول آن دو ساعت با انرژی تمام مطالعه کرده اید.

نکته دیگر این است شاید شما دانش آموزان بگویید که این مدت زمان خیلی کم است ولی ما این دو ساعت را فرزند عرض کردیم

هر دانش آموزی می تواند روزانه به طور متوسط ۶ ساعت با کیفیت خیلی بالا مطالعه کند. البته شما می توانید روش های افزایش تمرکز و تکنیک های بهبود مطالعه و روش های مطالعه موثر را در مقاله های قبلی و بعدی سایت و کانال ما پیدا کنید، که به شما در افزایش تمرکز در حین مطالعه و کیفیت مطالعه و یادگیری و یادآوری ؛ کمک خواهند کرد.

برنامه ۴ ماهه کنکوری

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

از طرفی دیگر برنامه ۱۰۰۰ ساعته و ۴ ماهه حرف آخر مطابق با دی وی دی های آموزشی تدوین شده است که، این دی وی دی ها برای دانش آموزان سطح پایین هم قابل هضم است و نه تنها ذهن دانش آموز را خسته نمی‌کند بلکه دانش آموز را برای مطالعه مشتاق تر می کند چون مطالب زائد و اضافی در آن وجود ندارد از طریق انیمیشن و الگوسازی تدریس شده است و یکی از شاهکارهای موسسه کنکوری حرف آخر می باشد.

اصل سوم برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر چیست؟

یکی دیگر از اصول برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته موسسه حرف آخر افراد در تست زنی می باشد، یعنی دانش آموز به حد وفور

تست بزند تا مطالبی که از طریق فیلم های آموزشی حرف آخر آموخته است در حافظه بلندمدت و نیمکره راست مغز تثبیت شود.

 به طور مثال شما می خواهید کشتی بگیرید؛ صرفاً مطالعه کتاب های مربوط به کشتی شما را موفق نخواهد کرد و باید تا می توانید تمرین و تکرار داشته باشیم و داخل زمین بشویم نرمش و حرکات ورزشی انجام دهید؛ پس برای خوب و بهتر تست زدن باید زیاد تست بزنید.

یکی دیگر از اصول مطالعه و برنامه ریزی حرف آخر و برنامه ریزی ۴ ماهه و ۱۰۰۰ ساعته این است که، باید آزمون بدهیم. یعنی چند بار قبل از رفتن به جلسه کنکور در خانه کنکور را برای خود شبیه سازی کنیم تا هم از استرس ما کم شود و هم موانعی که ممکن است در سر جلسه کنکور برای حل کردن مسائل پیش بیاید را رفع کنیم.

اصل چهارم برنامه ریزی حرف آخر این است که باید زمان را دریابیم.

در نظر داشته باشید زمان هم به خودی  خود در کنکور تاثیر گذار است

و دانش آموز باید هر سوال را در عرض ۴۵ ثانیه یا کمتر از یک دقیقه حل کند تا وقت سوالات دیگر را نسوزاند. و اکثراً در حل سوالات عمومی وقت کمتری می یابد و باید زمان را مدیریت کرد.

اصول طلایی برنامه ریزی ۴ ماهه

 در پایان به خدمت شما میرساند برنامه هزار ساعت حرف آخر برای نظام جدید و چهار ماهه حرف آخر برای نظام قدیم سعی داشته است که

که همه دانش آموزان در هر سطحی که باشند که بتوانند هر سال را زیر یک دقیقه و یا در ۴۵ ثانیه حل کند.

 امیدواریم از این مطالب این پست استفاده کافی را برده باشید.

 در صورت داشتن سوال در مورد برنامه ریزی حرف آخر و دریافت محصولات با شماره تلفن زیر با مشاوران ما تماس بگیرید: ۰۹۱۰۰۲۵۴۷۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست