عربی جامع نظام جدید به صورت ترکیبی برای ۳ پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم نظام جدید توسط استاد واعظی برای داوطلبان و دانش آموزانی که در آزمون کنکور سراسری حضور دارند تدریس شده است .از مشخصات بارز عربی جامع نظام جدید حرف آخر در دوره نظام جدید می توان به ترکیبی بودن آن در حجم خیلی کم اشاره کرد . داوطلبان و دانش آموزانی که در آزمون کنکور سراسری حضور دارند می توانند با مطالعه دقیق عربی جامع نظام جدید درصد خوب و بالایی را در درس عمومی و سخت عربی کسب نمایند.

تدریس عربی جامع نظام جدید حرف آخر به روش استفاده از نقشه راه توسط جناب آقای واعظی برای داوطلبان آزمون کنکور سراسری تدریش می شود . همان گونه که در بخش قبل اشاره کردیم عربی جامع نظام جدید دو بخش قواعد و ترجمه را به صورت ترکیبی و کامل برای پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم نظام آموزشی جدید پوشش می دهد .

نقشه راه به منظور تدریس نکات مهم در ترجمه ،قواعد از پایه دهم تا دوازدهم با تاکید بر روی نکته های کنکوری برای دانش آموزان و داوطلبان به صورت تصویری در موسسه حرف آخر انجام می شود.

تحلیل بخش های مهم عربی برای آزمون سراسری کنکور

از راحت ترین بخش های درس عربی در کنکور می توان به بخش ترجمه آن اشاره کرد . تست های کنکور در بخش ترجمه زیاد مشکل نیست و تنها با مطالعه دقیق تست های مشخص شده برای بخش ترجمه در عربی جامع نظام جدید دانش آموزان می توانند به راحتی ۲۵ تا ۳۰ درصد از عربی را در آزمون کنکور کسب نمایند . از بخش ترجمه معمولا یک تست بسیار سخت طرح می شود . گاهی در بعضی از سال ها تست بخش ترجمه نیز به راحتی می توان پاسخ داد .

یکی از مهم ترین بخش های درس عربی که معمولا در آزمون کنکور زمان زیادی را از داوطلب می گیرد بخش درک مطلب می باشد .دانش آموزانی که تست های کمی از بخش درک مطلب درس عربی را دارند ، نمی توانند تست های این بخش را خوب بزنند ، بنابراین باید آمادگی لازم برای تست زنی در این بخش را در زمان مشخص بدست آورند و با مدیریت مناسب زمان از دست رفته ای را در آزمون کنکور نداشته باشند . برای بخش درک مطلب در کنکور معمولا دو تست طرح می شود که تقریبا راحت بوده و با کمی تجربه و تامل و تمرین می توانید پاسخ صحیح  دهید .

درک مطلب در عربی دارای نکات و مباحث ریز و مهم می باشد . چنان چه نکات لازم در این بخش را به خوبی درک کرده باشید و با تمرین مداوم مطالب را در قالب تست های مختلف پاسخ درست بدهید ، قطعا می توانید در آزمون کنکور تسلط کافی در این بخش داشته باشید . برای بخش درک مطلب درس عربی وقت کافی بگذارید و سعی کنید تمامی تست های این بخش را پاسخ صحیح دهید.

مهم ترین بخش عربی در آزمون کنکور سراسری مربوط به بخش قواعد می باشد . برای موفقیت در پاسخگویی به تست های این بخش لازم است تسلط کافی بر روی قواعد کلی درس عربی داشته باشید و به اندازه لازم تمرین و تست زنی را داشته باشید .

ویژگی بارز پکیج آموزشی عربی جامع نظام جدید حرف آخر

 • تدریس جامع و کلی تمامی بخش های پایه دهم ، یازدهم ، دوازدهم
 • آموزش مطالب و نکات کاربردی به صورت ترکیبی و مفهومی
 • جهت انسجام به مباحث از لحاظ اهمیت آن ها از نقشه راه استفاده می شود .
 • مدت زمان تدریس متناسب با برنامه درسی داوطلبان و دانش آموزان درنظر گرفته شده
 • حل تمامی تست های کنکورهای سال های گذشته و بررسی و تحلیل آن ها

بودجه بندی عربی برای کنکور

تقسیم بندی و بودجه بندی عربی در کنکور سراسری

 • ترجمه( ۵ تست)
 • مفهوم( ۱ تست)
 • تعریب (۲ تست)
 • درک مطلب (۴ تست)
 • اعراب گذاری (۲ تست)
 • تحلیل صرفی (۳ تست)
 • قواعد (۸ تست)

پکیج عربی جامع حرف آخر ( نظام جدید ) شامل :

❇️ ۴ حلقه دی وی دی رمز دار

✔️دی وی دی ۱
ترجمه

✔️دی وی دی ۲
فعل

✔️دی وی دی ۳
اسم
تحلیل صرفی
علامات اعراب – اعراب فعل مضارع
شکل (برای مطالعه)

✔️دی وی دی ۴
جملات اسمیه،نواسخ
منصوبات
جملات فعلیه
درک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست