درسهای عمومی را چگونه باید بخوانیم و چه تأثیری در کنکور سراسری دارد؟

با سلام

در این پست می خواهیم در مورد دروس عمومی و تأثیرگذاری آن در تراز و رتبه بندی کنکور حرف بزنیم. بسیاری از دانش آموزان معتقدند که تأثیر زیادی در رتبه آنها ندارد.

به همین دلیل زمان بسیار کمی را برای دروس عمومی صرف می کنند.که دلیل این طرز تفکر نتیجه بعضی از آزمون های آزمایشی است که تراز بدست آمده دانش آموز تحت تأثیر دروس تخصصی می باشد و دروس عمومی تأثیر کمتری دارد.

تأثیر دروس عمومی در کنکور سراسری

به فرض مثال در یک آزمون که تراز تخصصی یک دانش آموز ۷۲۰ است و تراز عمومی آن دانش آموز۵۰۰ می باشد و تراز کلی وی ۶۵۰ می باشد و این نشان می دهد.

در آزمون های آزمایشی دروس عمومی اثر کمی در آوردن تراز خوب دارد و متأسفانه دانش آموزان وقت زیادی را صرف دروس عمومی نمی کنند، در حالی که در کنکور سراسری قضیه بدین شکل نیست و دروس عمومی تأثیر بسزایی در آوردن رتبه خوب دارد

و دانش آموزان باید وقت مناسب و متعادلی را برای دروس عمومی بگذارند و این دروس را بصورت مخصوص بخوانند و به مانند دروس تخصصی برای آن تلاش کنند.

 دروس عمومی را چگونه بخوانیم و تأثیر آن در کنکور چگونه است؟

برای خواندن دروس عمومی باید بصورت هدفمند حرکت کرد، یعنی باید برای مباحثی که در کنکور بیشتر از آن سؤال طرح می شود وقت بیشتری را صرف کرد و مبحث هایی که سؤال کمتری از آن می آید وقت کمتری را برایش گذاشت.

به فرض مثال تاریخ ادبیات که ۱ الی۲ سؤال از آن مطرح می شود را لازم نیست که یک هفته برایش وقت گذاشت و اتلاف زمان صورت بگیرید.

بحث دیگری که باید مورد توجه شما قرار بگیرد این است که دانش آموز نباید بصورت مکرر و مستمر دروس عمومی را مطالعه کندزیرا مطالعه پشت سر هم دروس عمومی باعث خستگی و تنفر از آن درس می شود.

پس زمانی که برای دروس عمومی باید در میان دروس تخصصی باشد ، یعنی دانش اموز بعد از مطالعه دو درس تخصصی یک درس عمومی مطالعه کند تا تنوع در مطالعه ش وجود داشته باشد. در این صورت دانش اموز می تواند دروس عمومی را با درصد بالایی بزند.

تأثیر دروس عمومی در کنکور سراسری

به یاد داشته باشید ادبیات و عربی جزو دروسی هستند که تدثیر بسزایی در رتبه شما دارد، بنابراین سعی کنید وقت زیادی را برای این دروس قرار دهید و ان را مطالعه کنید . مخصوصاً درس ادبیات که ضریب بالایی دارد و به اندازه یک درس تخصصی رتبه ساز است.

پس به یاد داشته باشید دروس عمومی رتبه ساز هستند و باید آنها را به صورت مخصوص مطالعه کرد.

شاید شما فکر کنید که دروس عمومی را باید حفظ کرد ولی از نظر روانشناسی مطالب به صورت طوطی وار به یادگیری شما کمک نمی کند زیرا از زمان شروع مطالعه تا کنکور نزدیک یکسال زمان می برد و کسانی که مطالب را بصورت طوطی وار حفظ می کنند آنها را فراموش می کنند و از ذهنشان فرار می کند.

پس به این نتیجه می رسیم که دروس عمومی را به صورت مفهومی مطالعه کرد و مطالب را بصورت شهودی سازی به حافظه بلند مدت سپرد.

البته باید دروس عمومی را طوری مطالعه کرد که زمانی طراح سؤال شکل سؤال را عوض کرد دانش آموز سردرگم نشود زیرا درس های عمومی شاخه های زیادی دارد که طراح سؤال را تطمیع می کند که ذهن دانش آموز را منحرف کند.

از این رو مؤسسه کنکوری حرف آخر به مدیریت استاد عبدالرضا منتظری دروس عمومی را به صورتی تدریس کرده که دانش آموز از همان آغاز مطالعه عمیقاً آن را به حافظه بلند مدت می سپارد و طراح سؤال هر چقدر سؤال را بپیچاند دانش آموز از طریق مسیر مشخص شده ای حرکت می کند و به جواب صحیح در مدت زمان بسیار کم(مثلاً۴۰ ثانیه) به جواب می رسد.

بسیاری از دانش آموزان که دروس عمومی را نمی زنند و از روی ناآگاهی از آن می گذرند به شدت شکست می خورند.

چون باعث می شود میزان سؤالات صحیح آنها کم شود و ترازشان پایین بیاید. زیرا بسیاری از دانش آموزان که به مسئله اهمیت درس های عمومی واقفند، این درس ها را با درصد بالا پاس می کنند و درصد بالای تخصصی و عمومی باهم باعث ایجاد یک رتبه خوب می شود.

دروس عمومی را باید چکار کنیم و چگونه بخوانیم؟

دانش آموزان عزیز دروس عمومی قابل هضم است، به شرطی که راه یادگیری آن را بیابید و از یک نقشه راه استفاده کنید. کسی که نقشه راه داشته باشد هیچوقت گمراه نمی شود و به هدفش می رسد.

به همین دلیل مؤسسه کنکوری حرف آخر پکیج هایی را در قالب دی وی دی را به دانش آموزان عرضه می کند.

این دی وی دی ها به صورت انیمیشن و الگو تدریس شده است و به هیچ وجه مطلبی را بصورت حفظی در ذهن دانش آموزان جای نمی دهد و اساتید محترم این مؤسسه مطالب را با آموزش از طریق تصویر سازی به دانش آموزان یاد می دهند و با تکرار و تمرین و حل مسائل مختلف این مطالب را به حافظه تصویری دانش آموز می سپارند و دانش آموز حتی بعد از کنکور هم آن را از یاد نمی برد و از هر کجا و به هر صورت سؤال را طرح نمایند آنرا حل می کند و در کوتاهترین زمان ممکن به جواب می رسد.

استفاده از محصولات کنکوری مؤسسه حرف آخر باعث می شود که دانش آموز به بهترین روش مطالعه و نوین ترین طریقه حل سؤالات کنکور در مدت زمان بسیار کم دست پیدا کند و حفظ کردن مطالب درسی را برای همیشه کنار بگذارد و به صورت مفهومی و عمقی درس را مطالعه کند.  

این سبک و روش یادگیری دروس عمومی یک سبک منحصر به فرد می باشد و هیچ مؤسسه و یا ارگان دیگری حق ندارد از این روش تدریس به نفع خود استفاده کند.

و در ضمن شما دانش آموزان برای تهیه آن می توانید با شماره ۰۹۱۹۰۹۷۳۱۶۸  تماس بگیرید و از مشاوره مشاوران مؤسسه حرف آخر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست