مهم ترین عواملی که موفقیت یک داوطلب کنکوری کمک می کند، کیفیت و نحوه درست مطالعه دروس می باشد.

بدین صورت که در چه زمانی دروس را برنامه ریزی کرده و یک به یک شروع به مطالعه نماید و یا در چه زمانی تست زنی همان درس ها را شروع بنماید. سوالات زیادی در این جاده پر پیچ و خم کنکور وجود دارد که  وبسایت حرف آخر در این مقاله پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

بهترین روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری

دروس عمومی ادبیات فارسی، دین و زندگی، عربی و زبان انگلیسی که بین داوطلبین گروه های ریاضی ، انسانی و تجربی و هنر یکسان بوده و هر ساله تعداد ۲۵ تست از هر کدام در آزمون سراسری گرفته می شود که در اینجا درباره مطالعه صحیح این دروس صحبت می کنیم.

بهترین روش خواندن درس زبان و ادبیات فارسی آزمون سراسری

روش مطالعه هر فرد داوطلب در هر درس با دیگری بسیار متفاوت است به گونه ای که بهترین روشی که یک نفر برای مطالعه در پیش می گیرد شاید برای کس دیگری بدترین روش مطالعه باشد که خصوصا اگر درس ادبیات فارسی باشد پس در همان ابتدای کار باید روش تکنیک خواندن خود را مشخص نموده و با خیال آسوده شروع به مطالعه نماید.

کسانی که درس ادبیات را دوست دارند نقطه قوتی برای برتری آنها در این درس است به صورتی که لغات آخر کتاب و اعلام و تاریخ ادبیات را حفظ کنند و مروری بر پرسش ها و آرایه ها و معنای شعر و لغت ها داشته باشید و بلافاصله به تست زنی بپردازند.

بهترین روش خواندن درس دین و زندگی برای آزمون سراسری 

این افراد با پتانسل بالایی که در این درس دارند براحتی تا ۳۵ درصد را زده اند، این افراد آمادگی زدن ۹۰ درصد به بالا تست زنی را در این درس دارند. پس بهتر است بجای تعلل در وقت سریع سراغ تست زنی بروید و تستها را بارهای بار مرور کنید.

شایان ذکر است این درس در کنکور ضریب ۴ را به خود اختصاص داده است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به بررسی سوالات سراسری سال های اخیر متوجه می شویم که از هر مبحث این درس تعداد سوالات یکسانی در کنکور مورد پرسش قرار می گیرد.

در پایان قابل ذکر است که ادبیات در تمام طول سال مطالعه شود به صورتی که تا پایان اسفند ماه تمامی مباحث ادبیات به پایان رسیده باشد و از فروردین ماه به مرور مباحث روی بیاورید.

بهترین روش خواندن درس عربی برای  آزمون سراسری

درس عربی ۲۵ سوال در کنکور سراسری را به خودش اختصاص می دهد که ۹ سوال اول سوالات ترجمه  و ۳ تست ترجمه از فارسی به عربی است و ۶ تست ترجمه عربی به فارسی و ۲ تست اعراب و ۵ تست درک مطلب درس عربی هستند ، تسلط به قواعد حرف اول را در این درس می زند که با تهیه منابع معتبر این امر سهل و آسان گردیده .

نباید در شروع به کار خواندن عربی برای ماه های پایانی گذاشته شود بهتر است از تابستان یادگیری و تست زنی آن شروع شود و توصیه می کنم به صورت مبحثی مطالعه کنید به گونه ای که قواعد و ترجمه را جداگانه مطالعه کنید بعد از یادگیری قواعد توصیه می شود.

بهترین روش خواندن درس دین و زندگی برای آزمون سراسری 

تمامی متون عربی سه سال را تجزیه و تحلیل کنید که در یادگیری کمک بسزایی به شما می کند، تست های کنکور سراسری و آزاد مناسب ترین منابع برای کار کردن هستند.

در اصل کسانی که این درس را بالای ۹۰ درصد خواهند زد که خط به خط آن را حفظ باشند این درس را در ابتدا نبایستی به صورت مفهومی یاد گرفت چرا که اصلا این درس مفهومی نیست و فقط بازی، با کلید واژه و حفضیات می باشد .

کسانی که حافظه قوی در حفظ کردن دارند برگ برنده در این درس را در دست خواهند گرفت اما کسانی که حافظه ضعیفی دارند باید پاراگراف به پاراگراف را همانند معلم در سر کلاس برای خود تمرین کنند. هیچ وقت در دور اول خواندن این درس، خلاصه نویسی نکنید و تست زنی را به عقب نیاندازید و فقط و فقط این درس را به صورت حفظیات بخوانید می توانید از دور سوم به بعد خلاصه نویسی را شروع کنید.

بهترین روش خواندن درس دین و زندگی برای آزمون سراسری 

تست ها را در هر دور خواندن مجدد بزنید از دور سوم به بعد مفاهیم را نیز بخوانید. دلیل این کار این می باشد که بعد از اتمام دور سوم تقریبا مطالب تا حدی در حافظه شما می ماند و به ارتباط قسمت های مختلف کتاب پی می برید.

کسانی که حافظه قوی و درک دینی بالایی دارند در همان دور اول شروع به حفظ کردن کنند و بعد از مدتی تست زنی را شروع کنند دور دوم را همانند دور اول سپری کرده اما سریعتر و دور سوم نوبت خلاصه برداری است از دور چهارم تست زنی را باید بی شمار زیاد کرد و به خواندن خلاصه ها پرداخت .

بهترین روش خواندن درس زبان انگلیسی برای  آزمون سراسری 

در برنامه ریزی حرف آخر چنین اهدافی برای داوطلبین قوی طرح ریزی شده است. کافیست ثبت نام کنید و راهنمایی های مشاوران ارشد این موسسه لذا ببرید.

این درس در کنکور سراسری ۲۵ سوال را به خود اختصاص داده است تست های این درسی معمولا شامل قواعد ۳ سوال، لغات ۷ سوال، کلوز تست ۵ سوال و ریدینگ ۱۰ سوال یا همان درک مطلب است.

پیش از هر چیز یادگیری در این درس حرف اول را می زند کتاب ۵۰۴ واژه ضروری کمک زیادی به داوطلبین می کند تست های سالهای قبل کنکور سراسری و دانشگاه آزاد کمک بسیاری می تواند بکند.

بیشترین اتلاف وقت داوطلبین در بخش سوالات کلوز و ریدینگ است که بهترین راه برای پاسخ صحیح به سوالات این بخش افزایش سرعت عمل در تست زنی است.

بهترین روش خواندن درس دین و زندگی برای آزمون سراسری 

در پایان این نکته را نیز اضافه می کنم که روش مطالعه دروس عمومی ۳۰ تا ۴۰ درصدی نسبت به دروس اختصاصی در هفته و زدن تست های زیاد و تسلط به مطالب را می طلبد.

برای دریافت مشاوره های کنکوری و پکیج های حرف آخر با مشاورین ارشد در تماس باشید ۰۹۱۰۰۲۵۴۷۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست